речник контакт

Тале поштарот победи на маратонот во Ниш

Велешанецот Трајче Михов го освои првото место на патеката долга 42,195 km

Петар Печков

Тројца велешани учествуваа на  зимскиот маратон кој изминатиот викенд се одржа во Ниш Србија.

Со пехар се врати Трајче Михов  кој патеката ја истрча за 3.03.13 , додека неговиот колега Виктор Толевски за 4.15.10 .   И двајцата се членови на АК Велес.

За условите во кој се одржуваше маратонот  најдобро илустрираат сликите.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »