речник контакт

Танго вечер во Младински

Четврток вечер започнува културната манифестација Топол културен бран со танго програма, концерт и танц во живо.

Петар Печков

  Проектот Топол културен бран во Велес стартува на 21 јули со настап на ансамблот „Танго трио“ во состав Пламенка Трајковска - виолина, Тони Пецанов- хармоника и Ајхан Киборд- пиано.

„Танго трио“ ќе се претстави со  ексклузивна танго програма во стилот на танго традиционал и танго нуево со дела од светските мајсори на тангото.

Гости на концертот се Јована Крстевска - вокал и танцова двојка од „Танго банда“Концертот  започнува во во 21 часот во амфитеатарот на Младински парк.

Во првиот дел од манифестациајта, до 30-ти јули ќе има уште две содржини, промоција на книга и концерт на хрватски фолклорен ансамбл заедно со велешки  Керамичар.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »