речник контакт

Танец вечерва пред велешани

Целовечерен концерт во амфитеатарот од Младинскиот парк

Петар Печков

Со почеток во 20,30 часот велешката публика ќе има можнoст да го проследи целовечерниот концерт на Националниот ансамбл за песни и ора ,,Танец,,.

Концертот  требаше да се одржи во рамките на Фолклорниот фестивал но поради дожд беше одложен.

Според организаторот Општина Велес ова е прв целовечерен концерт на Танец во Велес.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »