речник контакт

Темелков и Тасовски спортисти за пример

2009-тата година имавме убав можност да навиваме за македонските репрезентации во ракомет на СП во Хрватска, во кошарка на ЕП во Полска и во ватерполо на СП во Италија.

Петар Печков

2009-тата година имавме убав можност да навиваме за македонските репрезентации во ракомет на СП во Хрватска, во кошарка на ЕП во Полска и во ватерполо на СП во Италија. На првите две имавме двајца велешани  а на третото од ептен оправдани причини немавме ватерполист.

Влатко Темелков и  11-то место во Хрватска ни донесоа голема радост. Димче Тасовски и 9-тото место во Полска исто ни направија голем ќеиф. Низ неколку фотографии од овие настани благодарност за се што сторија за Македонија и Велес.

\"\"

А за радоста да биде поголема, во Хрватска имаше голем број велешани кои не се штедеа да ги бодрат нашите репрезентативци. На фотографијата ќе се препознаат кои се тие.

\"\"

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »