речник контакт

Тони Јовиќ е избран за директор на ЈКП Дервен

Целиот работен стаж досега го мина во велешкото комунално претпријатие

Петар Печков

 ЈКП Дервен има нов директор, избран на распишаниот конкурс.

Избран е Тони Јовиќ, дипломиран инженер по биохемија. 

Тој завршил ПМФ при УКИМ во Скопје и од 1994-та година е вработен во ЈКП Дервен.

Јовиќ  претходно два месеци беше на местото в.д директор во ова јавно претпријатие.  

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »