речник контакт

Трета контрола за пет дена, за брзо возење

Овој пат биле консатирани шест прекшоци

Петар Печков

Нова акциска контрола на сообраќајната полиција, трета за пет дена. Овој пат за четири часа на териториаја нa гpадот и околината шестмина возчи возеле побрзо од дозволеното.

За потсетување во идентичлна акција, во петокот и неделата, во празничниот викенд биле констатирани дури 26 прекршока. 

Вторникот на 10-ти септември  во периодот од 7 до 11 часот на територијата на СВР Велес извршена е контрола на возачите кои управуваат возило со брзина поголема од дозволената. Притоа, констатирани се вкупно 13 прекршоци, од кои шест во Велес. Останатите се  три во Кавадарци и четири во Неготино -инфомираше Верољуб Додевски портпарол на СВР Велес.

За констатираните прекршоци на возачите им се изречени соодветни санкции.       

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »