речник контакт

Три од три на стартот за Форца нова во ОФЛ

Во третата лига во велешкото дерби Превалец ја победи Бабуна со 3:0

Петар Печков

Во третата лига југ, во седмото коло на Градски се одигра дербито Бабуна -  Превалец, каде победија гостите со 3:0. По ова Преваелц е втор со 15 бода, Илинден Башнино село е 8-ми со 9 бода  а Бабуна од Мартолци е 11-та со седум бода.

Во трето коло    на Општинската фудбалска лига  одиграно на 5 и 6 октомври постигнати се слeдните резултати:

Горски – Илинден БС         2:2
Гемиџии – Младост            0:0
Форца – Башкими               1:0
Мартолци – Богомила         3:1 
Интернационал – Бирлик   4:1

Т   А   Б   Е   Л  А

1.    Форца Нова  3     3  0  0    6:2  9
2.    Мартолци        3     2  1  0   8:3 7
3.    Илинден БС  3     1   2   0   6:5  5
4.    Гемиџии       3     1   1    1  4:5   5
5.    Младост         3    1  2     0   2:1   5
6.     Горски         3      1   1  1   6:6    4
7.   Интернационал 3  1 0 2   7:6   3
8.   Богомила        3     1  0  2    8:9  3
9.   Башкими       3        0 1  2  4:4  1
10   Бирлик         3      0   0   3  2:10  0

 Идно коло 12 и 13 октомври

Илинден - Бирлик
Башкими – Интернационал
 Богомила – Форца Нова
 Младост - Мартолци
 Горски - Гемиџии

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »