речник контакт

Трофејот Тоше Проески за одбојкарите на Борец Брако

Велешани се победници на првиот одбојкарски турнир, одигран во чест на македонската поп икона Тоше Проески

Петар Печков

Со победа од 3: 1  (14:25, 25:13, 19:25, 21:25) во финалето, одиграно во неделата велешките одбојкари се победници на турнирот кој се одигра викендов во Крушево. 

Претходно во полуфиналето екипата на Борец - Брако со максимални 3:0  (25:23, 25:15, 25:16) го победи скопски Вардар.

Во недела почнува новото одбојкарско првенство, а велешани засилени со четворица репрезентативци се први фаворити за освојување на шампионската титула.

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »