речник контакт

Тројца арамии за еден месец ограбиле 13 автомобили

Краделе од автомобилите на велешани, при што направиле штета од 120 илјади денари

Петар Печков


 Авторите на четири кривични дела тешки кражби и девет дела кражби  според СВР Велес се Т.Д. ( 27 год)  О.Д. ( 20 год)  А.Н. (27 год).

Тие украле во текот на март и  почетокот на април, откако насилно влегле во четири автомобили, една радиостаница, цд плеер,  два акумулатори, фотоапарат 66 илјади денари.

Во истиот период  ограбиле и  други неколку автомобили со кражби на акумулатори, цд плеер при што направиле штета од 54 илјади денари.

АНКЕТА »

Дали попустите за „Црниот петок“ ги оправдаа очекувањата?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »