речник контакт

Тројца починати велешани по последиците од ковид-19

Бројката на починати жители од велешко, како последиците од ковид-19 достигна до 57 лица

Петар Печков

Од велешката Болница информираа дека во текот на денот починале двајца пациенти на Инфективно одделение  а еден пациент  во Скопје.

„Двајца починати денес 88 годишен маж и 71 годишна жена, потврдени позитивни од Велес. Почината е пациентка од Велес на 62 години која се лекуваше во Жан Митрев клиника од 9-ти ноември“  пишува во информацијата од Општа Болница Велес.

Со ова бројката на починати жители од велешко, како последиците од ковид-19 достигна до 57 лица.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »