речник контакт

Уапсени двајца велешани по неуспешниот обид за разбојништво на продавница

К.Г.(30) и Љ.Ј.(36), вчеравечер, четврток, се обиделе да ограбат продавница

Петар Печков

Вчеравечер, четврток, велешката полиција  уапсила две лица, откако претходно тие се обиделе да ограбат продавница. По неуспешниот обид, двајцата велешани ја напуштиле продавницата, но вработените веќе алармирале и за кратко време разбојниците биле уапсени.

На 11-ти февруари во 20 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес ги лишиле од слобода К.Г.(30) и Љ.Ј.(36), двајцата од Велес, затоа што 15-тина минути претходно со закана се обиделе да извршат разбојништво во продажен објект во Велес - информирааа од МВР

Лицата  биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »