речник контакт

Уапсени двајца велешани кои илегално превезувле мигранти

Ги фатила шумската полиција, во Овче Поле

Петар Печков

Во четвртокот   во 14.15 часот на локалниот пат Свети Николе- село  Кнежје, од страна на вработени во шумска полиција, бил запрен камион   „Форд Транзит“ со гостиварски регистерски ознаки.

Возилото било  управувано од Ш.В.(20 год) од Велес, а како сопатник било А.Ѓ.(28 год) истот така  Велес.  При преглед на камионот во задниот дел  биле пронајдени  шест лица мигранти, за кои подоцна е утврдено дека се  државјани на Сирија.

Од страна на полицајците, двајцата ведлешани  се приведени во Полициска Станица-Свети Николе и против истите ќе биде поднесена кривична  пријава.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »