речник контакт

Удрил во куче, излетал од пат

Сообраќајка на автопат кон Скопје, повреден кавадарчанецот Р.Д.Настрадаа јајцата кои ги превезувал

Петар Печков

Четвртокот попладне  на делницата од автопатот А1 „Велес – Скопје“, се случила сообраќајка. Има едно повредено лице. Јајцата кои ги  превезувал со  пик ап се искршиле.

Во 16.30ч.  на автопатот  Велес – Скопје,  поточно на 440 м. од „Штипска клучка“ кон Скопје случена е сообраќајна незгода.  Возачот Р.Д.(33год) од Кавадарци  со патнички автомобил марка „Фиат Дабло“ со неготински регистарски ознаки, удрил во куче скитник кое било на средишниот дел од коловозот. Потоа излетал на левата страна надвор од коловозот на автопатот и се превртел со возилото. Од незгодата возачот се здобил со повреди и со возило на ИМП е пренесен во ЈЗУ ОБ Велес- информираше портпаролот Верољуб Додевски од СВР Велес. 

Од Велешката болница, во отсуство на овластено лице,  нема информација  за какви повреди се работи и каде се наоѓа  пациентгот.   

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »