речник контакт

Уловен амур капиталец

Велешанецот Жарко Миланов вчераутро на езерото Младост улови бел амур тежок 28 кг.

Петар Печков

Велешанецот Жарко Миланов вчераутро на езерото Младост улови бел амур тежок 28 кг. Овој плен бил уловен на тапа со мамец леб и е редок примерок.

Малкумина можат да се пофалат со ваков капитален улов, кој ќе заврши во нечија кујна.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »