речник контакт

Условна казна затоа што удри во воз

Љупчо Неделковски од Чашка заработи условна казна затвор затоа што удри во воз, преживеа тој и двете сопатнички, но ја загрозил безбедноста на луѓето во сообраќајот.

Петар Печков

Неделковскибеше обвинет затоа што на 4-ти февруари годинава со неговото возило тико удрил во дресината, машина за одржување на пруги, на необезбедениот железнички премин кај велешкото село Горно Оризари.

Тој и неговите две сопатнички минале само со лесни повреди, по што му беше изречена условна казна затвор од пет месеци доколку во наредната година не стори никакво друго кривично дело.

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »