речник контакт

Успех на велешките јуниори кајакари на Отвореното првенство на Србија

Победа во К-1 во Краљево

Петар Печков

Александар Златаров победи   Вили Јорданов беше втор на Отвореното првенство на Србија во кајак на  патката Ушќе крај Краљево. Петти  беше исто така велешанец  Димитар Велков.

Тие овие резултати ги постигнаа во конкуренција на 15 кајакари јуниори,  најголемиот број домашни учесници повеќе клубови на Србија. Првенството се одржа изминатиот викенд.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »