речник контакт

Учебната година завршува, почнува со работа базен Снупи

Сезоната за капење започнува сабота на 11 јуни од 9 часот

Петар Печков

 Од 11-ти  јуни, сабота  започнува со работа Базен Снупи.  Летната разонода за велешани и гостите  ќе трае се до  крајот на летото и  првите денови на септември. Работното време е од 9 до 20 часот.

Од базен Снупи  најавуваат и бројни гостувања на познати естрадни ѕвезди, како од Македонија, така и од соседството, што гарантира добра вечерна забава.

Во зависност од временските услови ќе има и ноќно капење.   Цената на билет за влез е 60 денари.  Сезонската е 500 денари, за две лива е 900 а за три 1.200. 

Сезонските можат да се набават во ресторан Сунпи, спроти ОУ Блаже Конески. Летото дојде..

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »