речник контакт

Училиштето од Горно Оризари доби Зелено знаме

На Еко-самит кој викендов се oдржа во Охрид беа доделени зелените знамиња на Еко училиштата

Петар Печков

ООУ„Рајко Жинзифов“Оризари, Велес по втор пат се закити со Зеленото знаме. Како Еко училиште ученицте и просветниот кадар  е горд на ова признание  на знамето но и на се што постигнале  изминативе години.

По објавениот Конкурс за наградување на градинки,основни и средни училишта вклучени во оваа програма на Еко самитот во Охрид беа доделени зелените знамиња и сертификатите на училиштата и градинките. Има три нивоа на награди  1 највисоко Зелено знаме 2 сребрено ниво и 3 бронзено ниво.

АНКЕТА »

Дали 8-то место на ФК Борец во Првата лига ги задоволи вашите очекувања?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »