речник контакт

ФК Форца нова и ФК Тополка со по две победи на стартот од ОФЛ

Кошаркарката Марија Николова од Велес, со 14 години стана член на КК Бадел 1862 и игра во Регионалната Јадранска лига

Петар Печков

Се одигра второто коло од Општинската фудбалска лига. Постигнати се следните резултати.

ФК Согле - ФК Башкими               0:0

ФК Форца нова - ФК Младост       3:0

ФК Тополка - ФК Мартолци           5:1

ФК Бабуна - ФК Горски                2:2

слободна беше екипата на  ФК Интернационал од Долно Караслари

На врвот со по две победи се екипите на ФК Форца нова и ФК Тополка. Во следното трето коло играат:

 ФК Башкими - ФК Тополка

ФК Младост - ФК Согле

ФК Горски - ФК Интернационал

ФК Мартолци - ФК Бабуна

слободна е екипата на ФК Форца нова

Младата велешка кошаркарка Марија Николова, со 14 години заигра во  регионалната Јадранска  лига. Таа од оваа есен стана член на најдобрата македонска кошаркарска екипа КК Бадел 1862 и е член на најдобрата женска селекција на Македонија до 14 и до 16 години. 

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »