речник контакт

Фановите на Rolling Stones

Судар на фановите на Rolling Stones и полицијата во Аргентина.

Аница Солева

Се случило кога толпа фанови сакале да влезат на концертот на Rolling Stones без карта. Имало битка меѓу нив и полицијата и најмалку 20 луѓе биле повредени, вклучувајќи го и камерманот кој сакал да го сними сето тоа. За кратко време биле приведени разбеснетите фанови.

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »