речник контакт

Фатени двајца велешани кои одгледувале 30 стебла марихуана

Канабис сатива одгледувале во напуштена куќа

Петар Печков

СВР Велес поднесе кривична пријава против Б.Т.(26) и В.Г.(25), двајцата од Велес за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Во јули 2013 година, од страна на полициски службеници извршен е претрес во напуштена куќа, каде се пронајдени 30 садници од растението „канабис сатива“, што пријавените претходно ги насадиле и одгледувале.

АНКЕТА »

Дали учениците од 1-ви септември треба да тргнат на настава во училиште?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »