речник контакт

Филиграни и цветови, од хартија

Рачни уникатни изработки, квилинг и оригами, но и накит обетки и огрлици од хартија

Петар Печков

 Аница Солева работи на рачни изработки од хартија, филиграни- квилнинг и цветови-оригами.  Изработува  и рачно изработен накит, обетки, огрлици, кој е заштитен со водоотпорен лак а во него има вградено и пластични мали монистри. Сите експонати се продажни.

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »