речник контакт

Финале „Carling Cup“

Paul Jewell е оптимистички расположен во пресрет на натпреварот против Manchester United.

lj lkjl

Финалето е закажано на 20.02.2006 (Недела) на Millenium стадионот во Cardiff. Jewell во интервјуто за CNN sport изјавува дека неговата екипа е максимало спремна за овој натпревар и дека екипата на Wigan Athletic ке им зададе големи главоболки на избраниците на Alex Fergusson. „За нас е ова прво големо финале во првиот настап во најелитното друство, а свесни сме дека до ваква шанса тешко се доаѓа“. Во меѓувреме и целниците на Newcastle United покажаа интерес да го доведат Jewell во нивниот табор.

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »