речник контакт

Фудбалерите на Борец со трета победа во низа

Небиоски победи на Отвореното првенство на Македонија во кајак на диви води-слалом, во Велес

Петар Печков

Во третото коло од Втората фудбалска лига Исток, ФК Борец 1919 ја забележа третата победа. На ,,жешкиот,, терен во прилепско  Обршани поразена е екипата на Партизан со 2:0 (0:0). Стрелци за велешани беа Колевски во 54-та и Христов 89-та.

По ова трето коло Борец со Брегалница Штип се ан делба на првото место  со тоа што Борец има гол разлика 6:0 а штипјани 8:2. Токму во следното четврто коло се игра меѓусебниот дуел на овие две екипи, во Штип на празникот 8-ми септември со почеток во  16 ч. 

Викендов во Велес се одржа Отвореното првенство на Македонија во кајак и кану на диви води слалом.  Учествуваа 60-тина кајакари од осум клубови, меѓу нив три од Србија. Во К-1 победи Енис Небиоски, пред Борче  Мирчевски и Ангел Петрушевски, во Ц-1 победи Христијан Игнатов. 

Организатор на првенството беше ККК Бабуна од Велес. 

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »