речник контакт

Фудбалерките на Борец победуваат и губат, ама на зелена маса

Победа и пораз од 3:0, службено не на терен

Петар Печков

Во првите две кола од првата женска лига во фудбал, екипата на ЖФК Борец немаше среќа, не ги одигра двата натпревари а едниот го доби, вториот го загуби. Ова е на зелената маса.

Во првото коло на 1-ви март,  Борец на помошното игралиште требаше да игра со екипата на Единство, но бидејќи теренот беше под вода од дождовите, екипите се упатија на фудбалското игралиште во Превалец. Но на гостинките тоа не  им се допаднало, па добиле да играат. ФФМ натпреварот го регистрира со службени 3:0.

Во второто коло Борец требаше да гостува и  игра со екипа на Топ Гол. Но велешанки имале проблеми со легитимациите, па натпреварот не се одигра. По ова ФФМ го регистрираше со службен резултат 3:0.

По ова и 13 одиграни кола женската екипа на Борец е  четврта. 

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »