речник контакт

Фудбалерките на Борец со неочекуван пораз ја завршија сезоната

Во последното коло загубија од ЖФК Младост и се пласираа како петти во првата лига

Петар Печков

На гостувањето во Кочани против екипата на Младост, женската екипа на Борец загуби со 5:3, полувреме  3:1. 

Домаќинките  водеа со 3:0, велешанки се вратија израмнувајќи на 3:3. Во финишот последните 5  минути Младост постигна два гола и неочекувано ја победи женската екипа ан Борец со конечни 5:3.  Т

ака со пораз заврши ова првенство за фудбалерките на  Борец, кои го освоија 5-тото место, со 11 победи, еден нерешен резултат и 8 порази, со гол разлика од 75:28 и освоени 34 бода.

АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »