речник контакт

Футсал Велес дома одигран нерешено

Во дербито за дното, без победник

Петар Печков

Во првата лига фут сал, екипата на Велес, дома одигра нерешено со екипата на Биџо 3:3.

Тоа беше натпревар на седмо пласираниот и деветто пласираниот , решаваше за избегнување на бараж за опстанок.  

 По 16 кола Велес е 7-ми со 17 бода а до крајот остануваат уште две кола.  

АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »