речник контакт

Црн Камен под мраз (фото)

Водата која паѓа од височина од 20-тина метри создала единствени фигури кои вреди да се видат

Петар Печков

Зимата, снегот и ниските тепмератури создадоа единствена слика, која не остава никого рамнодушен.

Мразот и заледените фигури преку фотографија од Слободан Ѓоргиев.

За потсетување вакавстото место Црн камен се наоѓа во месноста Пресвета, јужно од манастирот Св. Димитрија во Велес.

Во овој период од годината е посебно интересен и впечатлив. Водата која паѓа од височина од 20-тина метри создала единствени фигури кои  вреди да се видат или посетат.

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »