речник контакт

Честитки за верниците од католичка вероисповед кои го слават Велгиден

Нека е за многу години големиот празник ! ХРИСТОС ВОСКРЕСНА - НАВИСТИНА ВОСКРЕСНА !

Петар Печков

Славејќи го овој голем ден,  нека сите верници имаат мигови на разбирање, милосрдие и бериќет во секој дом. Господ нека ги поведе во радоста на празникот и во љубовта кон верата. Cestit Veligden

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »