речник контакт

Четворица млади Италијанци си играле мафијаши

Тие, низ отворените прозорци на својот автомобил , со кој забрзано се движеле низ местото, глумеле вистински мафијаши и \"пукале\" врз преплашените луѓе од лажни пушки.

lj lkjl

Четворица млади Италијанци со два лажни калашникови и една сачмарка, завчера сееја страв и паника меѓу бројните туристи и мештани на местото Премантура кај Пула. Тие, низ отворените прозорци на својот автомобил со кој забрзано се движеле низ местото, глумеле вистински терористи и \"пукале\" врз до коска исплашените луѓе.  Шегата настрана, очевидците велат дека глетката била страотна, а полицијата, можеби и таа исплашена, успеала некако да се прибере и да ги фати. Им олеснало кога утврдиле дека трите пушки се успешни копии на оригиналите. Италијанците се приведени поради кршење на јавниот ред и мир.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »