речник контакт

Четврта жртва на дрогата во Велес годинава

Даниел С. Пронајден дома мртов

Петар Печков

Во неделата претпладне  мајка си го пронашла мртов синот Даниел С. (24 год) во неговиот дом, каде живеел сам.  Откако нејзиниот син два дена се немал јавено, таа заминала во куќата на улица  Димитрие Чупоски и го нашла починат. Околу него имало шприцови и игли а Даниел С. бил зависник.

Неговото тело по налог на истражен судија е предадено на обдукција. Ова е четврти случај на смрт, на зависник од Велес оваа година.

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »