речник контакт

Швајцарско рап дуо сними спот во велешка костурница (видео)

Клипот има милионска гледаност и е на врвот според тренд на гледаност на Балканот

Петар Печков

Швајцарското дуо  Мозик и Лоретана, својот спот за новата песна Роме и Јулија го сними во велешката спомен костурница.

Спотот е објавен на 31 јануари а до саботата напладне за два дена го виделе три милиони гледачи. 

Дуото доаѓа од Швајцарија, таа е Германка а тој Албанец , и се брачни партнери, а ова е нивен четврти сингл. 

АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »