речник контакт

Шесто коло на ОФЛ

Без поголеми промени на табелата

Петар Печков

Мартолци – Горски  4:0
Гемиџии -  Извор   1:2
Форца нова – Младост 2:2
Илинден БС – Башкими 3:0 ( службено)
Богомила слободна

Т А Б Е Л А
1.   Извор  09             6    5  1   0   14:3    16
2.   Мартолци 07       5    4  1   0   19:5    13 
3    Форца Нова        5     3  1   1   20:8    10
4.   Младост               5    2  2   1   15:11    8
5.   Богомила             5    2  1   2   12:11    7
6.   Башкими              6    2  0   4   12:14    6
7.   Горски                  6    1  0   5   9:16      3
8.   Илинден БС         5    1  0   4   4:12      3
9.   Гемиџии               5    0  1   4   10:19    1

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »