речник контакт

Шест настани во февруари во Велес, од манифестацијата град на културата

Промоција на книги, поп концерт, популарни арии, изложба

Петар Печков

Еве што публиката ќе може да види овој месец февруари, во рамките на манифестацијата Велес град на културата. 

11.02.2015 - среда ПРОМОЦИЈА НА КНИГАТА „КРУГ ПОЛУ КРУГ“ од Игор Крајчев Место: Ликовен салон, 18:00 часот

11.02.2015 - среда ВЕЧЕР НА ПОПУЛАРНИ АРИИ

Наташа Пандазиева – мецосопран, Наташа Трбојевиќ – пијано Место: Ликовен салон, 19.30 часот

13.02.2015 - петок „IN VINO VERITAS“Концерт посветен на виното и љубовта. Настап на: Верица Пандиловска, Мики Секуловски, Орхидеа Дукова  Место: сала „Бели мугри“, 19:00 часот

17.02.2015 – вторник ИЗЛОЖБА НА ДЕЛА ОД КИЧЕВСКАТА КОЛОНИЈА 2014 Место: Ликовен салон, 19:00 часот

20.02.2015 - петок Промоција на Собрани дела на Бранко Цветковски Место: медиотека, Локална библиотека „Гоце Делчев“, 13:00 часот

27.02.2015 – петок „Портретирани сеќавања“ Изложба на дела на Јана Манева - Чуповска Место: Ликовен салон, 19:00 часот

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »