речник контакт

Штипјанец почина од предозираност на Автобуска во Велес

Тој бил пронајден крвав со шприц и метадон, откако почнал силно да тропа по вратата од вецето.

Петар Печков

Штипјанец починал во Велес, ќе се истражува која е причината. Ристе К. ( 26 год) од Штип завчера попладне околу 13 часот бил пронајден во бессознание, облеан со крв во лицето, во санитарниот јазол од Автобуската станица во Велес, опткако се слушнало силно тропање на вратата.

Веднаш била повикана Итната помош, за да при неговиот транспорот Ристе почине на пат кон Болница. Околу него во вц-то биле пронајден шишиња на метадон и шрпиц а за причините на смртта одговор ќе даде обдукцијата, која е извршена по наредба на истражен судија од Основниот суд во Велес.

АНКЕТА »

Како ќе ја помните годината зад нас, 2019-та?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »