речник контакт

Штрковите се вратија

Старите велат дека по Благовец се враќаат и ластовиците и штрковите, што во пракса деновиве се покажа.

Петар Печков

Убавината на пролетта можеме да ја почувстуваме околу нас. Дури и штрковите се вратија во старите гнезда.

Но подгответе се за в среда и четврток кога не очекува заладување и ниски утрински температури

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »