речник контакт

Штркови дојдоа во Велес

Тие свој дом најдоа на оџакот од екс Хотелот Вила Зора

Петар Печков

 Вистинска реткот е да се види штрк во градот, но и тоа се случи. Пар на штркови од пред некој ден се новите станари на Велес. Тие по многу години се вселија на оџак на поранешниот хотел Вила Зора. На радост на околните станари и децата, штрковите за почеток го прават гнездото.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »