речник контакт

„Некст тајм“ македонски претставници на „Евросонг 2009“

Композицијата „Нешто што ќе остане“ на групата „Некст тајм“ е македонски претставник на „Евросонг 2009“.

Петар Печков

Композицијата „Нешто што ќе остане“ на групата „Некст тајм“ е македонски претставник на „Евросонг 2009“.

\"\"

Со најмногу освоени гласови од публиката, радио и телевизиските слушатели и гледачи, како и од жирито, „Некст тајм“ победија на синоќешната финална вечер на фестивалот „Скопје 2009“.

Жири комисијата за фаворити ги избра „Рум дум дум“ на Калиопи и Наум и „103 бели лебеди“ на Ристо Самарџиев и Зоран Џорлев.

\"\"

Според публиката, најдобри беа „Некст тајм“ и „Сленг“ со „Генгста оро“.

„Евросонг 2009“ ќе се одржува во Москва од 12 до 16 мај, а Mакедонија ќе настапи на првата полуфинална вечер.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »