речник контакт

Автобуси и комбиња кои превезуваат патници, биле неисправни

Сообраќајна контрола за техничка исправност на возила кои вршат превоз на патници

Петар Печков

Во текот на вчерашниот ден, среда, претпладне, во период од четири часа, сообраќајната полиција по вделешките улици,  контролиала  за техничката исправност на возилата кои вршат јавен превоз на  патници.

Средата  18-ти септември,  од 8 до 12 часот на територијата на СВР Велес направена е контрола на техничката исправност на автобуси и комби возила кои вршат јавен превоз на  патници. Притоа, биле откриени девет прекршоци од кои три во Велес. Останатите се  четири во Кавадарци и два во Неготино - информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

За сторените прекршоци ќе бидат поднесени соодветни пријави.

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »