речник контакт

Бараж за Втора лига Борец - Кораб, Битола 15 јуни

Противник по мерка, наспроти Тиверија, Баби, Зајас или Албасра

Петар Печков

Велешани патот за Втората лгиа ќе го бараат рпеку Битола п преку Кораб. Таква беше ждребката во ФФМ која одлучи ФК Борец да игра бараж за пополнување на Втората лига со екипата на   Кораб од Дебар, првак на Третата лига Запад. Натпреварот  ќе се игра на 15-ти јуни сабота во Битола. Почетокот е закажан за 16,30 часот на стадионот Под Тумбе кафе.

АНКЕТА »

Дали попустите за „Црниот петок“ ги оправдаа очекувањата?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »