речник контакт

Бети Ѓоргиева ги оценуваше вештите жени, Македонки во Швајцарија

Бети вели дека учесничките ги задржале македонските рецепти и се покажале како одлични натпреварувачки и домаќинки

Петар Печков

Велешанката Бети Ѓоргиева беше дел од жирито на манифестацијата Вешта жена, која се одржа неодамна во Швајцарија.

Таа ги оценуваше Македонките кои се пријавија на натпреварот, кој по втор пат се одржа надвор од земјава.

Бети вели дека учесничките  ги задржале македонските рецепти и се покажале  како одлични натпреварувачки и домаќинки.

На натпреварот победила  Јованка Багасовска, родена во Швајцарија а нејзините се  родум од Турново струмичко

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »