речник контакт

Велешанец наместо да полета од Скопје, слетал во затвор

М.З. (31 год) се барал за отслужување затворска казна

Петар Печков

Вторникот вечерта, велешанец кој се подготвувал да ја напушти авионски земјава, бил уапсен. Се барал заради отслужување затворска казна.

На 24-ти септември  22.20 часот на Граничниот премин „Меѓународен Аеродром Скопје“, при контрола и проверка било констатирано дека лицето  М.З.(31) од Велес се наоѓа на листата со мерка „апси“.  По ова  бил приведен и предаден на полициски службеници од Полициската станица Гази Баба за спроведување до Казнено- поправната установа -Затвор Скопје - соопшти МВР.

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »