речник контакт

Велешанец на 70 годишна возраст почина од последиците од ковид-19

Ова е 15-те жртва на корона вирусот во велешко

Петар Печков

Нова жртва од ковид-19 заразата во Велес. Маж на 70 годишна возраст, кој беше на лекување на Инфективна клиника во Скопје починал од компликациите предизвикани од корона вирусот, соопшти Министерството за здравство.

Лицето од Инфективното одделение на 9-ти септември претпладнето, поради влошената здравствена состојба беше префрлен на Клиника во Скопје.  

Денес во земјава починаа девет лица, како последица од ковид-19.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »