речник контакт

Велешанец починал во лекарска чекалница

Жител на Бузалково нападнал полицаец, кога бил уапсен оти треба да оди в затвор

Петар Печков

Два настани од полицискиот билтен, случени изминатиот викенд

Петокот 23 август во 8,30ч. во СВР Велес лекар од приватна амбуланта пријавил  дека во просториите на амбулантата починал Р.Н. ( 48 год) од Веле.  По наредба на јавен  обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција.

Саботата  24 август , околу  20 часот на ул.„Димитар Влахов“ во Велес, врз основа на судска наредба, полициски службеници го привеле О.Д.(45) од Бузалково, велешко, за издржување казна затвор. При приведувањето, О.Д. давал отпор и нападнал полициски службеник.

АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »