речник контакт

Велешанец пукал кон соседите

Пукал со пиштол за кој немал дозвола и бил украден.

Петар Печков

СВР Велес поднесе кривична пријава против Љ.Т.(49) од Велес, вработен како чувар во ,,Маслодајна,,  за сторени кривични дела „предизвикување општа опасност“ и „недозволено изработување, држење и тргување со оружј е и распрскувачки материи“.

На 12.03.2010 година, околу 11,15 часот, во Велес на ул. „9-ти Ноември“, пријавениот кој бил во алкохолизирана состојба, од куќата на П.Б., од пиштол „застава“ кал.9мм, што го поседувал без одобрение, испукал еден куршум кон терасата од куќата на С.Ј., кој завршил во металната ограда од терасата. При извршен претрес над пријавениот е пронајден пиштолот, како и рамка со седум куршуми.

АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »