речник контакт

Велешанки демолирани во Кочани

Во дербито на колото, на двете првопласирани екипи Кочани го победи Борец победи со 8:1

Петар Печков

На првиот сериозен испит, за квалитетите на екипата женсккиот клуб на  Борец доживеа дебакл во дербито на колоото во Кочани. Од истоимената екипа поразен е со 8:1.  Борец досега беше лидер а Кочани второпласиран во женската прва лига.

Од клубот немаат оправдување за високиот пораз, но утеха бараат во тоа што дури пет стандардни провитмки, од разни прични не го одиграле натпреварот.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »