речник контакт

Возат ли велешките возачи побрзо од дозволената брзина низ град

Акциска контрола на сообраќајната полиција

Петар Печков

Во текот на вчерашниот ден, сообраќајната полиција извршила контрола, дали возачите возат со пропишаната брзна. Еве што покажале контролите.

На  15 мај  СВР Велес извршена е контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната, при што, се регистрирани 21 прекршок, од кои, во Велес девет, во Кавадарци шест и во Неготино  се регистрирани шест возачи кои направиле ваков прекршок - информираа од СВР Велес.

На несовесните возачи им се изречени прекршочни казни.    

АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »