речник контакт

Дваесет годишна девојка подведувала 15 годишно девојче на проституција

Велешката полиција поднеле кривична пријава против Н.Д. за детска проституција

Петар Печков

МВР информираше дека дваесет годишна девојка подведувала 15 годишно девојче на проституција, за што и е поднесена кривична пријава. 

СВР Велес поднесе кривична пријава против Н.Д.(20) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „детска проституција“. Во периодот од 04.07. до 13.07.2020 пријавената во повеќе наврати подведувала 15–годишно девојче да дава сексуални услуги на повеќе локации во Скопје и Велес, а паричниот износ кој го добивала за услугите ѝ го одземала. На 13.07.2020 девојчето го пријавило настанот, по што биле преземени мерки - информираа од МВР.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »