речник контакт

Девојка пријавила дека е силувана од пријател на дечкото на другарка и

Настанот се случил во хотел во Велес и во близина на река Бабуна

Петар Печков

Пред десетина дена, неделата на 20-ти септември, девојка во два наврати била силувана од пријател на дечкото на девојка и. Таа случајот го пријавила во полиција, која го истражува случајот.

На 28-ми септември во Полициската станица Велес, 24-годишна девојка од Велес пријавила дека на 20.09.2020 во два наврати, во хотел во Велес и во близина на река Бабуна, пријател на момче на нејзина пријателка, физички ја нападнал и извршил обљуба врз неа. - соопшти Верољуб Додевски, портпарол ан СВР Велес.

Од полицијата најавуваат дека  работат на расчистување на случајот.

АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »