речник контакт

ЕП во кошарка, Македонија подобра од Хрватска

По две кола македонската репрезентација со половичен успех, победа над Хрватска и пораз во продолжение од Црна Гора. Екслузивни фотографии на ТРМР од овие две средби

Петар Печков

Голем ќеф направија македонските репрезентативци по победата над Хрватска од 78:76. Ден претходно загубивме во продолжение од Црна Гора со 70:65.

Сабота играме против Грција. Ќе биде тоа ,,Битка под кошевите,,. За двата досега одиграни натпревари десетина фотографии , како се игра кошарка на ЕП во Литванија.

АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

Резултати

ПРИЈАТЕЛИ »